Str. Główna Biomasa Zalety odnawialnych źródeł energii

Zalety odnawialnych źródeł energii

Napisał admin

Pomimo faktu, że energia odnawialna okazała się pozytywna dla zrównoważonego rozwoju, wśród ludzi wciąż panuje wiele mitów. Aby pomóc w lepszym ich zrozumieniu, przedstawiamy najważniejsze korzyści płynących z energii odnawialnej.

Pomaga w walce ze zmianami klimatu.

Podczas produkcji nie emituje ona gazów cieplarnianych, energia odnawialna jest istotnym sojusznikiem w łagodzeniu wpływu społeczeństwa na środowisko. Pomaga to w łagodzeniu skutków zmian klimatu.

Jej zasoby są niewyczerpalne.

Odnawialne źródła energii są niewyczerpywalne i dostosowują się do cykli naturalnych, w przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł energii (węgiel, gaz, ropa naftowa czy energia jądrowa). To sprawia, że są one kluczem do stworzenia zrównoważonego systemu energetycznego, który umożliwia rozwój lokalny bez narażania przyszłości kolejnych pokoleń.

Zmniejszenie niepewności gospodarczej.

W przeciwieństwie do wytwarzania energii z paliw kopalnych, których koszty stale się zmieniają i zależą od sytuacji, koszt wytwarzania energii odnawialnej jest przewidywalny i możliwy do zaplanowania. Co więcej, odnawialne źródła energii można znaleźć wszędzie na świecie, co oznacza zróżnicowaną korzyść dla lokalnych gospodarek, zapewniając niezależność energetyczną poprzez brak konieczności uciekania się do importu paliw kopalnych.

Jest konkurencyjna i akceptowana na świecie.

Od kilku lat koszty energii odnawialnej na całym świecie spadają dzięki rozwojowi nowych technologii, które poprawiają jej efektywność, a także dzięki rosnącemu wsparciu politycznemu, jakie otrzymała ona od społeczności międzynarodowej dla swoich licznych korzyści. Obecnie klimat konsensusu sprzyja wspieraniu czystych i zrównoważonych technologii energetycznych.

Related Posts

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Czytaj dalej