Str. Główna Biomasa Czym jest i jak działa biomasa?

Czym jest i jak działa biomasa?

Napisał admin

Energia pochodząca z biomasy zasadniczo wykorzystuje materię organiczną jako źródło energii. Może ona pochodzić z odpadów rolniczych (łupiny orzechów, pozostałości po przycinaniu winorośli itd.), a także z odpadów drzewnych, takich jak palety lub trociny. Jest to tańsza, odnawialna i mniej zanieczyszczająca środowisko forma produkcji energii. Ponadto pomaga utrzymać lasy w czystości i pomaga w zapobieganiu pożarom.

Jak przetwarzana jest biomasa?

Używane są piece, w których masa jest powoli spalane, co powoduje również powstawanie popiołu, który może być później wykorzystany jako nawóz. W instalacji czasami znajduje się akumulator, który gromadzi nadmiar wytworzonego ciepła.

Jakie są najlepsze źródła odnawialnej energii?

Do czego ona służy?

Generalnie do produkcji ciepła, a na poziomie przemysłowym czasami do produkcji energii elektrycznej, choć jest to bardziej pracochłonny proces. Piece przeznaczone do biomasy mogą być instalowane w domach, w celu uzyskania ogrzewania oraz do ogrzewania wody.

Zalety biomasy.

Biomasa jest tańszym, bezpieczniejszym i bardziej wydajnym źródłem energii odnawialnej, o mniejszej emisji zanieczyszczeń, co przyczynia się do utrzymania lasów oraz recyklingu odpadów rolniczych. Nie należy zapominać, że ta materia organiczna musi być pozyskiwana w sposób kontrolowany i zrównoważony.

Related Posts

1 Komentarz

Ola 17 czerwca 2021 - 15:46

Krótko mówiąc, wykorzystując biomasę nie odkopujemy paliw kopalnych i nie produkujemy CO2, które było w obiegu miliony lat temu.

Leave a Comment

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Czytaj dalej