Str. Główna Wiatraki Ciekawostki na temat turbin wiatrowych

Ciekawostki na temat turbin wiatrowych

Napisał admin

Energia wiatrowa jest bez wątpienia jedną z najbardziej rozpowszechnionych i najważniejszych odnawialnych źródeł energii na świecie. Jest ona zdolna do wytwarzania energii elektrycznej z siły wiatru. Proces produkcji energii odnawialnej, który w ostatnich latach doprowadził do niesamowitych innowacji. Postępy, których rozwój ma ten sam cel: wytwarzanie czystej energii w celu ograniczenia globalnego ocieplenia. Chcesz poznać kilka ciekawych i szokujących faktów na temat energii wiatrowej?

  1. Energia wiatrowa zapewni pracę 4 milionom ludzi do 2030 r.

Są to dane zebrane przez Światową Radę Energii Wiatrowej (GWEC). To ogromna zmiana, ponieważ w 2018 r. liczba miejsc pracy związanych z tą czystą energią wynosiła 1,2 mln, czyli prawie cztery razy mniej!

  1. Pierwsza na świecie powietrzna turbina wiatrowa wytwarzająca energię odnawialną.

Prądy nad wieżowcami i budynkami miejskimi są silniejsze i bardziej stałe niż te na poziomie gruntu. Aby wykorzystać te prądy, narodził się pomysł tej imponującej turbiny wiatrowej zawieszonej na niebie. Pusty cylinder, napompowany helem i ze śmigłem napędzanym wiatrem wewnątrz, który w pełni wykorzystuje siłę wiatru. Sektor wiatrowy stale wprowadza innowacje, aby rozwijać coraz bardziej wydajne i konkurencyjne turbiny wiatrowe.

Czym jest energia wodna?

  1. Związek wiatru i słońca w energii wiatrowej i fotowoltaicznej.

Widok wiatru i słońca pracującego razem, jest już rzeczywistością w ramach odnawialnych źródeł energii. Ta hybryda energii wiatrowej i fotowoltaicznej polega na pokryciu wieży turbiny wiatrowej elastycznymi panelami organicznymi. Generowana przez nią energia sprawia, że system ten jest jeszcze bardziej zrównoważony, ponieważ ma pokrywać wewnętrzne zużycie energii elektrycznej przez turbinę wiatrową.

  1. Chiny produkują już 37% światowej energii wiatrowej.

Chiny są światowym liderem w dziedzinie energii wiatrowej, z ponad jedną trzecią zdolności produkcyjnych na świecie. W rankingu producentów światowych za nim plasują się Stany Zjednoczone, Niemcy, Indie i Hiszpania.

  1. Energia wiatrowa w obliczu kryzysu gospodarczego.

Każda nowa turbina wiatrowa generuje 10 milionów euro nowej działalności gospodarczej. Tak więc energia wiatrowa jest dobrym sektorem do inwestowania na rzecz ekologicznego ożywienia gospodarczego.

  1. Największymi farmami wiatrowymi na świecie są…
  • Gansu jest największą farmą wiatrową na świecie, o planowanej mocy zainstalowanej 20 GW. Posiada 7000 turbin wiatrowych zainstalowanych w prowincjach w Chinach.
  • Największą morską farmą wiatrową jest Walney Extension na Morzu Irlandzkim, o mocy 659 megawatów, wystarczającej do zasilania 590 000 domów.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Czytaj dalej